שימוש נכון במקרר

המקרר-מקפיא. זה נראה כלי פשוט מספיק. אתה פותח את הדלת ומניח אוכל בפנים. אתה פותח את הדלת ומוציא אוכל. עם זאת, יש הרבה יותר במקרר המקפיא האמריקאי מאשר מכניקה בסיסית וכדי להשתמש בו בצורה בריאותית יש כללים שיש לפעול לפיהם. מומחים אומרים כעת שאנשים חולים משימוש לא נכון במקרר הביתי שלהם. ההפרות הגדולות ביותר הן בשמירה על יותר מדי מזון ואחסון פנימי לא תקין של המזון השמור. חברות המקררים והמקפיאים האמריקאיות אפילו מודות בכך בעצמן עם מחקר של Electrolux המראה ש-2/3 מהנסקרים לא יודעים באיזו טמפרטורה יש להגדיר את היחידה שלהם.

טֶמפֶּרָטוּרָה

תא המקרר של מקרר מקפיא אמריקאי צריך להיות בין 33 מעלות פרנהייט ל-38 מעלות פרנהייט. בטווח טמפרטורות זה, כל החיידקים הקיימים יפסיקו להתרבות. כן, במזונות רבים יש כמויות קלות של חיידקים, במיוחד בשרים כמו עוף. יש להגדיר את המקפיא על 0 מעלות F.

הדלת

דלת המקרר תמיד צריכה להישאר סגורה אלא אם כן משהו נכנס או משהו יוצא החוצה. עמידה עם דלת פתוחה יכולה להעלות את הטמפרטורה מהר מאוד ב-5 מעלות או יותר, מה שנותן לחיידקים האלה זמן להתרבות בזמן שהטמפרטורה יורדת שוב.

בשרים

רוב הזיהום והרעלת מזון מגיעים מבשרים. חיידקים אוהבים בשר וזה מקלקל את המהיר ביותר מבין כל מוצרי המזון. בשר נא יש לשמור בנפרד מבשר מבושל. בשר נא יש לשמור גם במדפים התחתונים של המקרר. זה מונע מהדם להישפך על מזונות אחרים.

רוֹטַציָה

אוכל ישן שווה לאוכל רע. הקפידו תמיד להשתמש במזון הישן יותר לפני החדש בסיבוב נכון. זה חכם למניעת חיידקים ולכיס שלך.

נִקָיוֹן

המקרר והמקפיא האמריקאי צריך תמיד להיות נקי. כתמי מזון ואזורים דביקים בפנים הם מקומות רבייה לחיידקים.

כללים מעטים אלה יבטיחו אכילה בריאה.

כתיבת תגובה