עייפות עבודה – 10 טיפים לשריפת בהיר לעומת צריבה

שחיקה בעבודה היא מאוד אמיתית בימים אלה. אנשים גם מוגזמים וגם מוצפים. הם כל הזמן אומרים שמשהו חייב להשתנות, אבל לא ברור להם איך זה יכול להיראות חוץ מלעזוב את התפקיד. אמנם התפטרות היא בהחלט אופציה, אבל ייתכן שהיא לא קיימת או נבונה במהלך הבוצה הכלכלית שלמרבה הצער, הפכה לחלק מהסיב האמריקאי. אז אם לצאת מהדלת לא יכול לקרות עכשיו, אז מה?

אתה יכול לשלב בחירות ואסטרטגיות מסוימות בכל יום עבודה בדיוק היכן שאתה נמצא. זה נכון. היום. מָחָר. אילו מעשרת העצות הבאות מושכות אותך? איזה תרצה לנסות? מה שיכול לספק בדיוק מספיק שינוי כדי לרענן אותך מבלי לעשות מהלך משמעותי?

1. התחל את יום העבודה על ידי יצירת קרקע.

קבע מה אתה צריך לעשות כדי להשקיט את הגוף, הנפש והרוח שלך. פתח טקס קטן שעשוי, בסך הכל, לקחת עשרים דקות. עסוק ביוגה, מדיטציה, תפילה. אכלו ארוחת בוקר בריאה. מזמזם שיר שאתה אוהב. קרא קטע בעל משמעות מתוך ספר. תרגיל. רוקן את הראש. אלה כמה רעיונות אבל לא רשימה בלעדית.

2. היה ברור לגבי סדר העדיפויות שלך.

למרות שאתה עשוי לחשוב שיש לך חמישים סדרי עדיפויות לפני שאתה מתמוטט הלילה, יש לך למעשה חמש או פחות. זהה אותם לפני שאתה קם מהמיטה בכל בוקר. כדי לעשות זאת אתה צריך להיות אמיתי עם עצמך. תגיע לעניין. אילו שלושה או חמישה דברים חייבים לקרות היום? מה ההשלכות אם לא? ארגן את היום שלך סביב אותם סדרי עדיפויות שנבחרו בקפידה.

3. תזמן לפחות חמש עשרה דקות פעמיים ביום כדי לטאטא את העומס הנפשי.

למעשה עשייה זו מרגיעה את התודעה, ואתם תצפו לתקופות אלו כזמן קדוש. לא משנה על מה אתה עובד, הניח אותו בצד ועצום עיניים. תן לעצמך רשות לחלום בהקיץ או לחשוב על כלום. נשמו עמוק, והיו מודעים לאופן שבו השרירים שלכם מתרופפים. עסו את הקרקפת והמצח.

4. צמצם את זמן "מדיניות הדלת הפתוחה" שלך.

אם אתה מפקח על הצוות ואתה מרגיש שאתה צריך להיות נגיש אליו כל היום, שנה את החשיבה שלך בנושא זה. אמנם אתה צריך להיות זמין כמשאב, אבל אתה יכול להציב גבולות סביבו. החליטו לסגור את הדלת בחוזקה למשך חצי שעה בכל יום, והודיעו לעובדים כי, אלא אם יש מקרה חירום, אינכם רוצים שיפריעו לכם במהלך הזמן הזה.

5. הקדישו שלושים דקות בשבוע לראייה.

אחד התרגילים הממריצים ביותר שאתה יכול לעשות הוא לאפשר לעצמך את ההזדמנות לחשוב על העתיד: שלך ושל החברה. הישען לאחור בכיסא ועשה חשבון נפש מה הולך טוב, מה לא הולך טוב, מה ניתן לעשות כדי להקל על הבעיות, ומה עוד תוכל לתרום כדי לשפר את החוויה שלך בארגון. תהיה יצירתי. הימנע ממגבלת מחשבות ורעיונות.

6. מצא דרך חדשה להתמודד עם משימות שגרתיות.

אם תמיד הגשת ניירת דבר ראשון בבוקר, נסה לעשות זאת לפני שאתה הולך הביתה בסוף היום. במקום להיות מוסחת על ידי מיילים נכנסים כל כמה דקות, מקם את עצמך כך שלא תראה את מסך המחשב במשך שעה או יותר. אם אתה לא אוהב להקים את לוח השנה שלך מדי יום, עשה זאת מדי שבוע. הנקודה היא לעשות דברים בצורה שונה ממה שאתה עושה אותם בדרך כלל, לא משנה כמה קלה השינוי.

7. קשט או עצב מחדש את חלל העבודה שלך.

שקלו להוסיף צמח מעניין, או להביא מדי פעם זר פרחים למשרד. שנה את ערכת הצבעים אם אפשר. הביאו תמונות מהבית וסדרו אותן על גבי השולחן או הקרדנזה. הפוך לוח מודעות ליצירת אמנות. אתה לא צריך להוציא הרבה כסף כדי לעשות את התוספות הקטנות האלה. פשוט התמקד בהפיכת החלל שלך למעניין יותר, מרגיע יותר, נוח יותר.

8. הגבל את מספר ההפרעות.

למרות שזה לא תמיד אפשרי, זה אפשרי יותר ממה שאתה יכול לדמיין. תזמן מרווחי זמן קצרים לאורך היום שבהם אנשים עלולים להפריע לך כדי לספק את צרכיהם. פרסמו את הזמנים האלה. כתוצאה מ"תכנון" ההפרעות שלך, תבצע יותר עבודה בצורה יעילה יותר. נסה את זה. זו אסטרטגיה נהדרת שעוזרת לשמור על שפיותך.

9. האצל משימות שאנשים אחרים יכולים להתמודד.

האגו שלנו אומר לנו שאנחנו צריכים לעשות הכל בעצמנו. זה פשוט לא נכון. למד לזהות במה אתה בהחלט חייב לדאוג לעצמך, וחפש הזדמנויות להאציל את שאר הדברים לאחרים המסוגלים להתמודד עם זה. לא מדובר בשימוש באנשים; זה על ניהול הזמן שלך בצורה אחראית. ערכו רשימה של כל מה שנמצא כרגע בצלחת שלכם, ולאחר מכן סמנו את המשימות שצוות או עמיתים יכולים לבצע בקלות.

10. לדעת מתי מספיק זה מספיק.

זה אומר לדעת מתי לכבות את האור. להגיע לעבודה ב-7:30 בבוקר ולצאת ב-20:00 על בסיס קבוע זו דרך מטורפת לחיות. למעשה, זה בכלל לא חיים. זה קיום בלבד, וערובה לשרוף את עצמך. אם אתה עושה את זה, שאל את עצמך למה. האם אתה לא מאורגן, עייף, לא פרודוקטיבי, מבזבז זמן? מה הסיבה לשעות ארוכות כל כך? אתה צריך להבין למה אתה ממשיך לתפקד ככה ולנקוט צעדים כדי לעצור את זה.

כתיבת תגובה