ניקוי דלתות עץ חיצוניות

לאחר השקעה בדלתות חוץ יפות מעץ, כל בעל בית גאה ירצה לשמור על מראה המיטב. בכל עיר, דלתות חיצוניות יכולות לאסוף בקלות לכלוך ולכלוך. עם זאת, עם קצת ידע וקצת גריז למרפקים תוכל לגרום לשלך להיראות נהדר שוב תוך זמן קצר.

דלת כניסה למראה רענן תחייה את הבית שלך ותעזור לו לבלוט ברחוב שלך. אתה תרגיש טוב כשאתה נכנס לביתך דרך פורטל נקי, וזה ייתן גם לאורחים שלך רושם ראשוני נחמד.

ניקוי הדלתות שלכם אינו קשה, אך ייתכן שתזדקקו לכמה מוצרי ניקוי שונים בהתאם לסוג הדלת שברשותכם.

החל מחלק מהציוד שתזדקק להם ומסביר כיצד להכין ולנקות אותם מלמעלה למטה, כך תשאיר את דלתות העץ החיצוניות שלך במיטבן.

אסוף את חומרי הניקוי שלך

המשימה הראשונה היא לבחון את סוג הדלת שיש לך ואת כמות הלכלוך והלכלוך שאתה צריך להיפטר מהם. הן להכנה והן לניקוי, ייתכן שתזדקקו רק לחלק מהציוד כאן. עבור סוגים מסוימים של דלתות, או בהתאם למשימה שבידך, ייתכן שתצטרך את כולם.

כדי להכין את הדלת שלך לניקוי, ייתכן שיידרש כל אחד מהציוד הבא: שואב אבק עם חיבור צינור ומברשת, מגבות נייר או סמרטוטים רכים, אבק נוצות, מברשת קטנה של אמן, סולם מדרגות ומטאטא.

לשלב הניקוי של התהליך, ייתכן שנצטרך כל אחד מהדברים הבאים: סמרטוטים רכים וספוגים רכים, חומר ניקוי עצים מסחרי כמו מרפי'ס Oil Soap, תמיסת ניקוי ביתית של סבון כלים, כפית אחת של סודה לשתייה וארבע כוסות מים חמים, מנקה זכוכית (עיתונים מייצרים סמרטוט ניקוי טוב שלא ישאיר פסים על זכוכית), שואב מתכות מסחרי או מי סבון חמים עבור מתקנים לדלתות מתכת ושמן לשימוש על צירים.

השתמש במוצר מסחרי או בתערובת תוצרת בית לניקוי דלתות עץ חיצוניות ללא צבע. עבור דלתות עם צבע, השתמש בפתרון תוצרת בית; אל תשתמש בסבון השמן של מרפי.

הכנת הדלת שלך לניקוי

לפני שתוכלו באמת לנקות את דלתות העץ החיצוניות שלכם, תצטרכו להיפטר מהאבק והלכלוך שהצטברו עליהן.

פתחו את הדלת והתחילו בחלק העליון של משקוף הדלת, השתמשו בחיבור המברשת על שואב האבק בכל מקום אפשרי. לאחר מכן יש לאבק במגבות נייר, סמרטוטים או אבק נוצות במקומות שאליהם השואב לא הצליח להגיע.

אבק את כל משקוף הדלת והדלת מלמעלה למטה, והשתמש בזמן זה כדי לבדוק את הדלת לאיתור כתמים ונזקים. השתמש במברשת הקטנה כדי להיכנס לסדקים כלשהם.

לבסוף, לטאטא את פתח הכניסה, מבפנים ומבחוץ.

להיפטר מהזוהמה

השתמש בספוג רך או סמרטוט כדי ליישם את חומר הניקוי, תמיד הולך עם גרגר הדלת. שוב, עבור מלמעלה למטה וכלול את משקוף הדלת.

היה עדין, ואל תשפשף חזק מדי מכיוון שזה יכול להסיר את הצבע או הגימור מדלת העץ החיצונית שלך. לאחר שתסיים, עבור על הדלת עם סמרטוט רך כדי להיפטר משאריות חומר ניקוי או מים.

בעת ניקוי חלונות כלשהם, הקפד לעקוב היטב אחר טפטופים ולהשיג אותם במהירות. אלה עלולים להכתים את הדלת שלך ולהשאיר אותך עם תזכורת מכוערת בכל פעם שאתה יוצא או נכנס.

נקה את ידיות הדלת, המנעולים, הצירים ושאר אביזרי המתכת. שוב, הקפד לא לשפשף חזק מדי אם אתה משתמש בחומר ניקוי שוחק.

עבור דלתות עץ חיצוניות בגימור כתם, השתמשו בלק רהיטים או בשעווה כדי להעניק לו ברק כמו חדש. נגב את הדלת לכיוון הגרגר כדי שהפוליש ימשיך בצורה חלקה ויראה אפילו לאחר גמר.

סיים בשמן המנעולים והצירים שלך כדי לתת לדלת שלך תחושה חלקה שתשתלב במראה החדש שלה.

למרות שזה עשוי להיראות כמו משימה גדולה, וכדאי לדאוג לכל צבע או גימור אחר, ניקוי דלת חיצונית מעץ לא חייב להיות משימה מסובכת.

התחל באיסוף כל מה שתצטרך כדי שיהיה לך הכל בהישג יד במהלך התהליך. לאחר מכן היפטר מכל הלכלוך והחלקיקים הקטנים שהצטברו על ומסביב לדלת. לבסוף, נקה את הדלת עד שהיא נוצצת ותגרום לך להיות גאה!

לאחר מכן, תוכלו ליהנות מדלת העץ החיצונית שלכם בכל פעם שאתם מגיעים או יוצאים מהבית, ואולי אפילו לתפוס מחמאה יפה מהשכן.

כתיבת תגובה