כיצד שינויים בלחות משפיעים על ארונות המטבח מעץ שלי שנעשו במקום אחר?

ישנן 3 פעולות קריטיות בייצור דלתות ארונות מטבח מעץ:

  1. דיוק מעצב

  2. דיוק חיתוך סגנון ואורך מסילה

  3. עקביות בהסרת מלאי במהלך פעולת עיבוד הקצה החיצוני.

אם כל שלוש הפעולות הקריטיות יתקיימו, לדלתות תהיה סובלנות של 5 אלפי אינץ'. (הסובלנות למקרה הגרוע ביותר היא 15 אלפיות או 1/64 אינץ'.)

ללא תשומת לב רבה, עקביות בגודל הדלת המוגמרת היא כמעט בלתי אפשרית. כאשר יצוק את מלאי דלת הארונות, הרוחב של מלאי זה הוא הגורם הקריטי ביותר בגודל דלתות ארונות מטבח 5 חלקים. אם הרוחב היצוק של המניות בסגנון מוחזק בסובלנות של 5 – אלפיות האינץ', כל שאר הפעולות הסטנדרטיות יכולות להמשיך להיות סטנדרטיות.

הגודל קריטי יותר בעת בניית דלתות חלופיות לארונות ללא מסגרת בשל העובדה שהסבילות הרבה יותר הדוקה בדלתות ארונות ממוסגרות.

אני חושב שכולנו מודעים לעובדה הפשוטה שכל דלתות הארונות מגיבות לשינויים בלחות על ידי ספיגה או מתן לחות. האם אתה גם מודע לעובדה שדלתות לא גמורות מגיבות מוקדם יותר לשינויי לחות?

הבניינים החיצוניים שלנו בנויים מעץ מעובד כדי למנוע בעיות לחות אלו – חבל שלא נוכל להשתמש בעץ מעובד בייצור ארונות המטבח שלנו!

בשל התאמה של הדלתות, כאשר הדלתות מתאימות בצורה הדוקה, אתה יכול כמעט להבטיח שהלחות לא תשפיע על דלתות הארונות שלך או במקרים מסוימים תעוות את הדלתות הללו יותר מ-1/64 אינץ'. כאשר המספר הזה הוא רק 1/64 אינץ', זה לא אומר הרבה, וברוב המקרים, אלא אם יש לך במה למדוד אותו, או שאתה מסתכל בקפידה (בזכוכית מגדלת) אפילו לא תראה אותו.

עם זאת, עם טיפול נאות ארונות המטבח שלך יספקו שימוש וסיפוק לכל החיים. טיפול נכון כרוך בסביבה ידידותית לעץ – טמפרטורה ולחות מבוקרת עם שינויים מינימליים מיום ליום ומעונה לעונה מה שיבטיח את הנוחות שלכם והטמפרטורה והלחות יבטיחו גם את היציבות והחיים של ארונות העץ שלכם.

אבל אתה חייב תמיד לזכור שהתזות מתמשכות מכיור או מהצפה תגרום לנזק לארונות העץ שלך.

קיטור יכול גם לגרום לבעיות מאותו סוג, בין אם זה מכיריים או מדיחי כלים.

אתה בוודאי יודע לנגב רטיבות מארון העץ שלך כדי למזער נזקים. עם זאת, לעיתים אם לא מנקים מיד את עודפי הלחות ולעץ יש סיכוי לספוג את הלחות, יש להשתדל לייבש את העץ באופן מיידי. נסו להשתמש במאווררים ומסירי לחות עם בד ותרכובות סופג לחות. אנא קחו בחשבון שתשומת לב מיידית מפחיתה את כמות הנזק ותפחית את הסיכויים לעובש וטחב.

בין אם הכותב אוהב את ההצהרה הבאה ובין אם לאו, עליך להיות מודע לכך שגימורים וציפויים אחרים (טמפרטורת למינציה או נייר כסף) מאטים את העברת הלחות. זה אף פעם לא נפסק לגמרי. עץ מלא ישתנה בממדים יותר על פני התבואה מאשר עם התבואה; עם זאת, זכור כי דיקט, סיבית וסיבי לוח יציבים יותר מבחינה מימדית.

אני בטוח שכולנו התנסינו בלוח סיבית וסיבים אשר בחשיפה למים ישירות מתרחבים בעובי במהירות ובדרמטיות שבמקרים חמורים יותר עלול לגרום לסדק בגימור בחיבורים. לפעמים, זה הרבה יותר ברור על צבע בהיר מאשר על כתמים או צבעים כהים. (אני לא יכול להסביר את הסיבה לכך.)

הפצפוצים הנגרמים על ידי רטיבות הם אוניברסליים ומהווים טבעם של מוצרים העשויים מעץ ואינו סיבה להחלפה. בדרך כלל, לאחר שיש לך בעיית רטיבות, אם רמת הלחות תוחזר לרמה תקינה ותישמר לתקופה מסוימת, בעיות אלו ייעלמו. רמת הלחות הטובה ביותר היא בין 35% ל-50%. יש להימנע מתנאים הנמוכים מ-20% או יותר מ-80% לחות.

מצד שני, תנאי יובש עלולים לגרום לפיצול חלקי עץ ו/או פיצוח של רכיבי עץ מלא. לוחות ההוספה בדלתות הפנל יתכווצו וקצוות הפנל ייחשפו מה שגורם לכך שהפנלים הלא גמורים בקצוות הפנל הלא גמורים החשופים לא יתאימו למשטח המוגמר של שאר הפנל והדלת. שוב, זו לא סיבה להחלפה אלא מהווה אינדיקציה לכך שרמות הלחות נמוכות מדי ויש צורך לתקן אותן.

כל זה בצד, הטמפרטורה מעלה את האחוז שגורם לחומרים להתרחב וגם מקטינה חומרים להתכווץ או להתכווץ. שינויי טמפרטורה פתאומיים גורמים לשינויים דרמטיים יותר ויש סיכוי גבוה יותר להוביל לסדקים ולפיצול בעץ מלא. זה יכול גם יותר להוביל לעיוות, כוסות רוח וקידה בכל רכיבי עץ. אז באיזו טמפרטורה אתה צריך להחזיק לטובת ארונות העץ שלך?

איזו שאלה! אני בדרך כלל משתמש בכלל האצבע שכל טמפרטורה נוחה עבורי היא הטמפרטורה שיכולה לעשות את הטוב ביותר עבור ארונות העץ שלי, אבל אם אתה עדיין לא בטוח, פעל לפי ההנחיות הבאות:

  1. השתמש במסירי לחות ו/או במזגן כדי לשלוט על הלחות העודפת.

  2. השתמש במכשיר אדים כדי למנוע מהאוויר להתייבש מדי בחורף.

  3. שמור על בקרת האקלים הרגילה שלך במהלך חופשה כדי להפחית את הסיכון לנזק.

  4. לפני התקנת ארונות העץ החדשים שלך, התאקלם את הארון על ידי הזזתו לחדר בו הוא יהיה בעת ההתקנה. יש לעשות זאת לפחות 48 שעות לפני ההתקנה. אם זה לא עובד בשבילך, הנח אותם באזור אחר שהוא בעצם אותה טמפרטורה.

אחרון חביב, הטמפרטורה והלחות מושפעות גם מ: ניקוז חיצוני תקין, בידוד הולם, מחסומי אדים שהותקנו כהלכה ואוורור וחילופי אוויר נאותים ונאותים.

כתיבת תגובה