כיצד לתכנן את פרויקט השיפוץ שלך

ההחלטה להעסיק מעצב פנים היא הצעד הראשון לעבר בית יפה יותר עם איכות מתמשכת. עם זאת, תצטרך לעשות שיעורי בית תחילה, כדי למקסם את התוצאות שלך ולמזער את ההוצאות.

האם אתה מתכוון לעצב מחדש חדר אחד, כמה, או לבנות תוספת חדשה לגמרי על הבית שלך? אם תחליט לשנות חדר או חדרים קיימים במקום ליצור אחד חדש, תצטרך לקבל מושג מה אתה רוצה. יש הרבה עיצובים שונים לבחירה וכדאי לקחת את שאר הבית שלך בחשבון. חממה קולוניאלית מקסים אבל יבלוט כמו אגודל כואב בבית של ארכיטקטורה וריהוט מודרניים.

המעצב שלך ישמח לעזור לך אם יש לך רק מושג קלוש מה אתה רוצה, או אם אתה יודע בדיוק לאיזה סוג חדר אתה מצפה. אחרי הכל, יצירתיות היא הדרך שבה הם מתפרנסים והם מצפים שאנשים ינצלו את זה במלואו. הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות עבור הבית שלך הוא לדבר הרבה עם המעצב שלך ולהקשיב אפילו יותר. וודאו שמעצב הפנים שלכם יודע מה אתם רוצים אבל תקשיבו למה שהוא או היא אומרים ושאלו שאלות כדי ששניכם יהיו ברורים לחלוטין מה אתם אומרים ומה אתם שומעים אחד מהשני.

אף מעצב פנים לא מצפה ממך לעשות את עבודתו עבורו; ואכן, הם יתאכזבו אם תכיר כל פיסת בד או כל סנטימטר של בניית חלונות שאתה רוצה.

 

הגדרת תקציב לפרויקט

עכשיו הגיע הזמן שתשקול את התקציב שלך. אתה בקושי יכול להעסיק מעצב אם אין לך מושג כמה אתה רוצה להוציא. האם אתה מתכוון לשנות פיזית חדר עם נגרות חדשות, חלונות או קשתות? ייתכן שיש רהיט שנראה לך נוח מדי להיפרד ממנו, ובמקרה כזה תצטרך לשקול את עלות הריפוד מחדש כדי להשתלב בעיצוב החדש שלך.

אם אתה רוצה ליצור קשת דרמטית לחדר או אולי סט אלגנטי של דלתות צרפתיות, תצטרך לשקול את העלות של משרד אדריכלים וצוות בנייה. אולי אתה רוצה רצפת עץ או רצפת למינציה יפה וזה אומר הסתכלות על מספר סגנונות כמו גם בחירת בעלי מלאכה מוכשרים.

לראות את העיצובים שלך מקבלים צורה

המעצב שלך יציג בפניך מגוון מסחרר של דוגמיות ודוגמאות צבעים אם אין לך מחשבה על ערכת צבעים. אמנם זו דרך טובה לברר את האפשרויות שלך, אבל זה יכול להיות מבלבל ולהשליך את התקציב שלך לרעה מכיוון שאתה מתפתה לכל כך הרבה אפשרויות. אם אתה יכול להחליט מראש אילו צבעים תרצה על ידי קניות או עיון בקטלוגים – אפילו השתתפות בכמה בתים פתוחים שמוצעים למכירה בעיר שלך – תחסוך לעצמך הרבה זמן והוצאות.

מעצב הפנים שלך יציג בפניך שרטוטים ותוכניות כדי שתוכל לראות איך העיצובים שלך ייראו. זה הזמן לומר את דעתך וגם להקשיב למה שיש למעצב שלך לומר. אולי אתה מתלהב מהצבע הצהוב, למשל, אבל יותר מדי ממנו עלול להציף את קווי החדר שלך והציורים יבהירו את זה או לא. הקשת המרובעת הזו נראית מרוסקת בבית הסמוך, אבל אם הציורים מראים שהיא מכניסה את החדר לניגוד מוחלט ומפריעה לזרימת הבית, תדע לפני שתאשר את התוכניות שאולי תרצה לשנות אותה.

התוצאות הסופיות

אם תקשרת היטב עם המעצב שלך, יצרת ודבקת בתקציב ריאלי והיית מעורב באופן מלא בכל שלב של השיפוץ או עיצוב החדר החדש שלך, יהיה לך חדר שזורם לשאר הבית שלך ואחד שיהיה תענוג אמיתי בשנים הבאות. מעצב פנים טוב בדרך כלל שווה יותר מהשכר שלו והבית שלכם ישקף את היצירתיות המופלאה ששניכם הבאתם אליו.

כתיבת תגובה