יצירת יצירת מופת כאשר מחליטים להתקין פרקט

כשמגיע הזמן לשקול שיפוץ ביתי גדול, אין ברירה טובה יותר מאשר לבצע מחדש את הריצוף בבית. בין אם הבחירה נעשית בהתקנת פרקטים, שטיחים, אריחים או שעם, כל בחירת חומר תשפר את המראה והתחושה של הבית. עם זאת, רצפות עץ באמת יכולות לשפר את ערך הבית וצריכים להיות הראשונים להילקח בחשבון. סוג זה של ריצוף עובד לרוב בצורה הטובה ביותר בסלון, בחדר שינה או במסדרון, וניתן להתקין אותו גם במקומות מטבח. בעוד מי שמנוסה בתהליך ההתקנה נוטה לבחור ברצפה לא גמורה שיוכלו לסיים בעצמם לאחר התקנתה, יש אחרים שלא מכירים את גימור הרצפה ובוחרים בריצוף ברוס המוכן מראש.

מכיוון שישנן אפשרויות רבות לחומר הריצוף, עדיף לשקול איזה סגנון יש להוסיף לבית וגם את המחיר המוזל של זנים רבים. לאחר בחירת הריצוף ורכישתו, יש להסתכל על תת הריצוף כדי להבטיח שהוא יציב, חזק וללא כל סוג של ריקבון או בלאי קיצוני. הוא גם צריך להיות מיושר כך שגם הפרקט ישכב שטוח.

ישנם טיפים ועצות רבות שניתן לעקוב אחריהם כדי לשפר מאוד את התהליך כאשר מתחילים להתקין פרקט. אנשים רבים מוצאים שיצירת קו גיר במרחק של כחצי סנטימטר מקצה הקיר היא דרך טובה למצוא היכן למקם את השורה הראשונה. עבור שורה זו, יש להשתמש בלוחות הארוכים ביותר כדי להקטין את מספר חורי המסמר הדרושים. ברגע שהשורה הראשונה מסומרת לתוך התת-ריצוף, שאר הריצוף הרבה יותר קל. כאשר מתקינים רצפה גדולה, לרוב כדאי לשכור או לרכוש מסמר ריצוף כדי שהעבודה תעבור מהר יותר.

בזמן פריסת הלוחות לאורך התהליך, הקפד לשמור אותם מנוזגים. הקצוות של כל חלק צריכים להיות במרחק שני סנטימטרים לפחות מהקצוות על הלוחות בשורה הקודמת. נמצא שעבודה להתקנת פרקט ששימוש במסור משקוף כדי לחתוך את חתיכות הקישוט האנכיות מסביב לדלתות יאפשר ללוחות הרצפה להתאים לאן שהם צריכים ללכת. כמו כן, כדאי לבדוק את העבודה תוך כדי תנועה, ולוודא שהשורות עדיין מרובעות באופן שווה.

כתיבת תגובה