הפורבט קונספט קורבט

מדי פעם הכוחות שנמצאים ב-GM מעלים רעיון של קורבט שהוא ארבע דלתות וידידותי למשפחה. עצם התפיסה מספיקה כדי להפוך אפילו את הבטן החזקה ביותר לקורבט חולה פנאטית, אבל נמוך והנה הפורבט נולדה.

הפעם הרעיון של קורבט ארבע דלתות הוא יותר מסתם מילים ו-GM למעשה יצרה גרסת מכונית קונספט של איך שהפורבט הייצור עשוי להיראות. אני מקווה שזה רחוק מה-Fourvette, אבל זה בהחלט לא סוף המחלה שתרגיש בבור הבטן כשתשמע את המידע הבא על ה-Fourvette.

בנוסף לארבע הדלתות, ה-Fourvette תכלול מנוע שישה צילינדרים. זה אמור לשווק כביכול לנשות אמריקה, אבל אם הן יכולות לנהוג במכוניות השטח הגדולות של אמא הכדורגל V8, למה הן לא יכולות לנהוג ב-V8 קורבט? שאלה יותר הולמת היא למה הם בכלל שוקלים רכב כזה?

הנה הבעיה. בשנה שעברה פורשה יצאה עם ארבע דלתות בשם Panamera ולמרות שזה נראה כמו צב מתוח, המכירות לא ייאמן. כל כך לא ייאמן ש-GM חושבת ללכת בעקבותיו. עם זאת, לידתה של הפורבט יכולה להיות מותה של הקורבט.

הבעלים של קורבט תמיד היה משהו שאתה עושה כפרס לעצמך. אתה לא קונה Vette כדי שתוכל להעמיס את הילדים ולקחת אותם לאימון כדורגל ממש לפני שאתה הולך למכולת. למעשה עצם המראה של מושב תינוק בתוך קורבט יספיק כדי להוציא אותך לגלות עם מועדון הקורבט שלך.

כעת נראה ש-GM אולי רוצה לרסן את כל מה שהקורבט הגיעה לכמעט 60 שנות קיומה שלה ולהגדיר אותה מחדש כמכונית משפחתית. אז האייקון האמריקאי הגדול יהפוך לאייקון המשפחה הגדול יותר? לא אומר שנשים לא יכולות להחזיק קורבטות, אבל למה הקורבט חייבת להיות ארבע דלתות ושישה צילינדרים?

אני מקווה שזה עד כדי כך, ואולי GM עושה את זה רק כדי לזכות במעט פרסום וקצת פרסום. הפעם האחרונה שקורבט ארבע דלתות נכנסה לקונספט הייתה בשנת 1963 ואלמלא התמונות של אותה קורבט ארבע דלתות, אף אחד לא היה מאמין לסיפור. אמנם זה נתון לוויכוח מדוע הדגם הזה מעולם לא הגיע לפס הייצור, אך העובדה היא שהוא מעולם לא הגיע לפס הייצור.

בשנת 1963 GM הייתה חכמה מספיק אז כדי להרוס את הגרסה ההיא של הקורבט עם ארבע דלתות ולומר, "איזה ארבע דלתות, אין לנו ארבע דלתות", אז אני מקווה שהם יהיו חכמים באותה מידה עם ה-Fourvette. למרות שהשם מגניב, הרעיון של קורבט ארבע דלתות שיוצא לייצור הוא הכל חוץ. בעוד תמונה שווה אלף מילים, תמונה של ה-Fourvette שווה רק שלוש; לא תודה.

כתיבת תגובה