הערכות בטיחות בבית לקשישים

אולי אמא שלך לא מחליקה על קליפות בננה במטבח שלה – אבל אולי היא מחליקה על השטיח המועדף הזה ליד הכיור! אולי אתם כבר מפקפקים בבטיחות השטיח לזרוק, אבל האם אי פעם תהיתם אם יש דברים לא בטוחים אחרים בבית שלה שלא חשבתם עליהם? או, יותר טוב, מה אתה יכול לעשות כדי להפוך את ביתה לבטוח יותר?

המשאב הטוב ביותר שלך להשלמת סקר בטיחות מקיף של הבית הוא רשימת בדיקה ביתית מעמיקה. "הערכה בבית" היא רשימת בדיקה מפורטת המשמשת להערכת הבטיחות והנגישות של בית או משרד. שיפורים בבית מוצעים ברשימת הבדיקה כדי לשפר את הנגישות והבטיחות לבית עבור קשישים, קשישים ואנשים עם מוגבלות.

כמה מהמלצות הבטיחות החשובות יותר לבית כוללות את המטבח, חדר האמבטיה והכניסות. למטבח של אמא, תנור קיר שיש לו מדף נוח ממש מתחת לדלת מונע נפילת תבשילים טעימים, אך כבדים. כיריים עם כיריים חשמליות מפולסות מבטיחות העברה בטוחה בין מבערים; פקדים קדמיים ותכונות ירידה מושכות את החום; ונורית המציינת מתי מבער חם, כולם מאפיינים חיוניים.

בחדר האמבטיה, יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי לשפר את הבטיחות. רק כדי להזכיר כמה, נזכיר מושב מתקפל המותקן במקלחת; ראש מקלחת מתכוונן על צינור; ומכשיר נגד הכרעה כדי להבטיח שהמים לעולם לא יתחממו מדי עבורה בזמן שהיא מתקלחת.

אזורי הכניסה הם גם נקודות קריטיות לבדיקת בעיות בטיחות. ייתכן שתרצה לכלול אור רגיש לתנועה בכניסות; מבואה ללא ריצוף החלקה; כניסה נמוכה או ללא מדרגה עם כיסוי; פנסי צד בדלתות; ומשטח להנחת אריזות בזמן פתיחת הדלת.

משטחי ריצוף עמידים להחלקה ולא מבריקים הם קריטיים בבית הנגיש לבעלי מוגבלויות בטיחותיות. חומר עמיד להחלקה על הרצפה שלך, כגון עץ בגימור מט או למינציה, ויניל בעל מרקם או אריחי קרמיקה מזוגגים רכים יסייעו במניעת נפילות. ספים המפרידים בין חדרים סמוכים צריכים להיות קרובים לאותה מפלס. שטיח בעל ערמה נמוכה יותר שעובר לריצוף עדיף על פני כלונסאות גבוהות ורכות יותר. שטיחים עם ערימות נמוכות וחומרי ריצוף חלקים הם גם הטובים ביותר לתמרון בכסא גלגלים.

לבסוף, כמה פריטי נגישות שכדאי לקחת בחשבון אם אמא בכיסא גלגלים או חווה מוגבלות כוללים שטח פנוי של 30 אינץ' על 48 אינץ' במכשירי חשמל, ואזור פנוי בקוטר 60 אינץ' לפנייה; מושך עם לולאות על מגירות; וידיות מונפות בכל מקום אפשרי. רשימת בדיקה טובה להערכה בבית תכלול גם מידע על פריטי חשמל, תאורה ואבטחה בטוחים; חימום, אוורור ומיזוג אוויר; ומדרגות, מעליות ומעליות.

התייעצות עם רשימת בדיקה ביתית מעמיקה תעזור לך לענות על שאלות רבות בנושא בטיחות הבית עבור אנשים עם מוגבלות, קשישים ויחידים המעוניינים "להזדקן במקום".

אם אתה זקוק לסיוע בהערכת בטיחות הבית, תמצא מדריך של מומחי הזדקנות מוסמכים (CAPS) באתר NAHB. מומחה ה-CAPS שלך יקבע פגישת ייעוץ בבית כדי להתבונן ולהעריך את סידור המגורים הנוכחי שלך, ויסייע לך ליצור בית בטוח ונגיש יותר עבורך או עבור אדם אהוב.

כתיבת תגובה