החלטה אילו דלתות לקנות

מבלי להקדיש לכך מחשבה רבה, אנו משתמשים הרבה בדלתות בבית שלנו. דלתות חדשות יכולות להוות תוספת חשובה, או מכשול, בהתבסס על הגודל, הצורה, החומרים, כמה טוב הן עשויות ועד כמה הן מתאימות. במקום להתקין דלתות זולות כבדות מדי או שאינן נסגרות או נפתחות כמו שצריך, למה לא להשקיע מאמץ כדי להשיג ולהתאים כאלה שלא גורמים לכם לבעיות. בהחלט כדאי לעשות זאת. כשאנחנו מקדישים קצת יותר זמן לשקול את כל האפשרויות, החומרים, הצבעים והסגנונות של דלתות החוץ של הבית שלנו, הם יכולים לומר הרבה על הבית שלנו והמאפיינים שלו. בואו נודה בזה – הם הדבר הראשון שהאורחים רואים כשהם מגיעים. כמובן שדלת יציבה ויפה לא רק נראית נעימה, היא עומדת בשימוש מתמיד, באלמנטים, ואפילו שומרת עלינו מפני ניסיונות פריצה.

החומרים והגימור של הדלת נחמדים, אבל לא כל כך חשובים כמו כמה טוב הדלת בנויה. דלתות זכוכית, למשל, יכולות להיות עשויות מזכוכית חזקה במיוחד עמידה להתנפצות. דלתות עץ מסוימות, לעומת זאת, יכולות להיות מאוד דקות ודקיקות. בעת בחירת דלת עשויה עץ, ודא שהיא עשויה מעץ קשה צפוף, כגון אלון, מייפל או אפר. הרוחב והעובי של מסילות הדלת והסגנונות הם גם פרטים קריטיים. ואל תשכחו על הפשטת מזג אוויר נאותה כדי להרחיק את פגעי מזג האוויר. עבור אזורים קרים יותר, דלתות מבודדות ממתכת או פיברגלס הן רעיון טוב. דלת מתכת או פיברגלס מעוצבת כהלכה מספקת הגנה טובה יותר מפני חודשי חורף קפואים ורוחות סוערות, עם שכבה פנימית של בידוד תרמי. ללא דלת מבודדת כל כך, כפור ולחות עלולים לזחול לתוך משקוף הדלת והבית שלך, ואולי אף לגרום לנזק מבני לאורך זמן.

כעת, בואו נסתכל על ארבעת הזנים העיקריים של דלתות פנים שתוכלו לקנות לבית שלכם. אלה כוללים קיפול, מעקף, כיס ודלתות צירים קונבנציונליות. דלת מתקפלת פועלת בדומה למאוורר נייר, שממש מתקפל ונפרש. הם משמשים בדרך כלל עבור ארונות גדולים עם מדפים הדוקים, או באזורים סגורים אחרים בכל פעם שדלת צירים סטנדרטית לא נפתחת במלואה. דלת כיס משמשת גם לארונות, או אזורים אחרים לאחסון. סוג זה של דלת יחיד תלויה בדרך כלל עם גלגלים קטנים לתוך מסילה, שבה הדלת נעה קדימה ואחורה, מחליקה לתוך חור מסוים או אזור "כיס" כאשר היא פתוחה. דלתות עוקפות נעות באופן דומה לאורך אותו סוג של מערכת מסילות, ומשמשות לאותן מטרות. ההבדל הוא, שישנן שתי דלתות או יותר על מסילות נפרדות שעוברות מאחורי הדלתות האחרות או מלפנים אותן כשהן פתוחות.

בקיצור, תכנון והכנה נכונים הם המפתח – קבלת הדלתות הנכונות בפעם הראשונה פירושה לא צורך להוציא הון תועפות על תיקונים או החלפות, שלא לדבר על הזמן שלוקח להתקין אותן. קבל את כל המידות הספציפיות שאתה צריך לפני ההתקנה כדי להבטיח התאמה מתאימה ויעילה. שימת לב למפרט הדלת, ולמראה הדלת, יסייעו לכם להשיג את הדלתות הטובות ביותר לבית, מהן תוכלו ליהנות לאורך שנים!

כתיבת תגובה