הגיע הזמן להחזיר את הכלכלה שלנו

ההישגים וההישגים האדירים של העם האמריקאי מחווירים לעתים קרובות בהשוואה להרס ולכאב שסבלה האומה הזו במהלך השפל הגדול של שנות ה-30. המשבר הכלכלי החמור ביותר של הזמנים המודרניים סגר עסקים, גרם לבנקים להיכשל ולאבטלה לזנק. תמונות של קווי לחם נצרבים במבנה הנפשי של האומה הזו. ההשפעה על העם והאומה הייתה אפלה והרסנית; ההשפעה הייתה גם מתמשכת. למעשה כיום אנו כאומה בטראומה כאשר אנו מתמודדים עם השפעות המיתון של ימינו.

חמש עשרה שנים של ייעוץ לאנשים דרך בעיות הרסניות גילו לי כי לנוכח משבר, בגדול ולמעט יוצאים מן הכלל, התגובה הראשונה במשבר היא "נורא יזיז וקטסטרופה". הפוקוס הוא תמיד הבעיה והשפעותיה הנוראיות. הפחד הוא תמיד "זהו…הדבר שיוריד אותי והחיים שלי לעולם לא יהיו אותו הדבר!" הרס הוא האיום בעוד שאין תקווה קטנה שיש פתרון; אין מחשבה שהנושא הזה יכול להיות קרש קפיצה לחיים טובים יותר.

זה מזכיר לי את הסיפור של הקנרית שמצא את עצמו לכוד בכלוב עם נחש שהיה במרחק סנטימטרים בלבד. הציפור ראתה את האיום של מותו הממשמש ובא כשהתמקדה בפיו הפתוח של הנחש ובניבים החדים במיוחד. הוא לא הצליח לזהות שהוא ליד דלת הכלוב והיא הייתה פתוחה לרווחה! בעיצומו של מה שנראה כאבדון בטוח, הקנרית לא יכלה לראות את הדלת הפתוחה להזדמנות לברוח והוא שכח שהוא יכול לעוף!

כיום כשהמיתון מתעצם והאיום של שפל כלכלי מתנשא עלינו, איננו יכולים שלא להרהר בהרס של השפל הגדול. האם לשם פנינו מועדות? האם זו המכה הלאומית שתהרוס אותנו? כפי שאומר הבחור בפרסומת של Allstate, "למה לא לתת לזה להיות המיתון שמגדיר אותנו?" יש ערך ללמוד מההיסטוריה כדי שלא נצטרך לחזור עליה. מאז נפלה הטיטאניק למדו בוני ספינות את החשיבות של סירות הצלה, הרבה מהן! שמונים ואחת שנים של טכנולוגיה התפתחו מאז השפל הגדול. היום יש לנו אפשרויות!

אני אגיד בלי עוררין שהיום הנכס הכלכלי הגדול ביותר של אמריקה הוא הכוח הפועם של רוחו של היזם. כדי להחמיא לכוח הזה, הטכנולוגיה של מינוף הזמן והכסף שלנו ליצירת תגמולים פיננסיים אקספוננציאליים משגשגת מול איומים כלכליים. אפילו עם פיטורים ופחות משרות מסורתיות, עסקים מקוונים/ביתיים משגשגים. ישנם לא פחות מ-80 מיליון חיפושים באינטרנט מדי יום בצפון אמריקה לבדה עבור נושאים הקשורים לעסקים מקוונים/ביתיים. כלומר 80 מיליון לקוחות פוטנציאליים/מכירות ביום! תתעודד! פיו של הנחש אולי פתוח ואולי תרגיש את כוח האבדון הממשמש ובא, אבל הדלת פתוחה להזדמנות חדשה לגמרי למקסם את ערך חייך וגורלך! להיות קירח! תעבור דרך הדלת. זה הזמן שלך לעוף!

כתיבת תגובה