האבולוציה של הדלת הצרפתית

דלתות צרפתיות מהוות תוספת מצוינת לכל בית, הן מוסיפות אור ויופי. אתם תשמעו מתווכים מדברים על משיכה לרסן וזה משהו שדלתות צרפתיות בהחלט מביאות הביתה. הם יכולים לפתוח חדר כדי לגרום לבית שלך להיראות מרווח יותר או שהם יכולים להיפתח לפטיו ולבצע מעבר חלק מהפנים אל החוץ. במאמר של היום ילמדו קצת על ההיסטוריה של דלתות צרפתיות, החומרים ששימשו בבנייתן, וכיצד מעצבים היום מצאו שימושים חדשים ליצירת האמנות הפונקציונלית הקלאסית הזו.

הדלת הצרפתית התחילה למעשה את חייה כחלון. מאמינים שחלון הגג צמח מראשיתו כחלון בתקופת הרנסנס הצרפתי. בתחילה החלון גדל כדי לפגוש את הרצפה ובדרך כלל נראה בקומות שנייה של בתים. בסופו של דבר מישהו החליט להרחיב את החלון כלפי מעלה ולהפוך אותו לדלת. דלתות צרפתיות מקוריות אלו הכילו פיסות זכוכית בודדות הידועות כ-lites המופרדות על ידי מחיצות עץ הידועות כמוליון. מספר חלקי הזכוכית שימש לתיאור הדלת, למשל דלת עם 10 חלקי זכוכית תתואר כדלת צרפתית 10 לייט.

ברור שהדלתות המקוריות התחילו את החיים באמצעות זגוגיות בודדות של זכוכית ועץ ליצירתן. ההתקדמות המודרנית האחרונה אפשרה לנו להשתמש בחומרים קלים כגון אלומיניום או uPVC כדי ליצור דלתות אלו. פעמים רבות בימים אלה במקום להשתמש במספר יריעות זכוכית המופרדות על ידי Mullions, היצרנים ישתמשו בחתיכה אחת של זכוכית כפולה בדלת ויכסו רשת כדי לתת לה את המראה המחולק. היצרנים הפכו ערמומיים ומלאי המצאה ביצירת דלתות אלו. אתה יכול למצוא דלתות צרפתיות עם מיני תריסים עטופים בין שתי יריעות הזכוכית כדי לספק דרך לחסום את האור ולספק פרטיות. זו רק דוגמה אחת לאפשרויות היצירתיות הרבות שהיצרנים מציעים היום.

ככל שהצרכנים הפכו יצירתיים יותר עם הצרכים שלהם, מעצבים המציאו דרכים חדשות המצאתיות לענות על הצרכים הללו. לדוגמה, בעלי מסעדות מחפשים לעתים קרובות דרכים להרחיב את השטח של המתקנים שלהם כדי לספק מקומות ישיבה נוספים. מעצבים המציאו דרך גאונית להשיג זאת על ידי החלפת קיר שלם בסדרה של דלתות צרפתיות מתקפלות. נראה שהשימושים בדלתות צרפתיות מוגבלים רק על ידי הדמיון שלנו.

כתיבת תגובה