דלתות מחסן עץ – בעיות ותיקונים

מלבד אמא טבע, נהג גרוע בטרקטור דשא, או רכב 4 גלגלים שיצא משליטה, דלתות מחסן עץ מהוות את הבעיה המתסכלת ביותר עבור בעלי המחסן.

דלתות אטומות בצורה לא נכונה, הסככה השוקעת בטביעת הרגל שלה יוצאת מעץ ישר ונפוח מלחות גורמות לרוב הצרות וקל למדי לתקן אותן.

אם הדלתות אינן אטומות כראוי, הלחות נכלאת מאחורי הדק ועם הזמן ירקב את הדק ואת יריעת הדלת. 2 תרופות זמינות כדי לפתור את בעיית הלחות הכלואה מדלתות אטומות שלא כהלכה.

הדבר הראשון שאפשר לעשות הוא להוסיף צבוע 2"x 2" עם זווית של 45 מעלות חתוכה לתוכו הנוטה מפני הסככה לדלתות שמעל הדלתות. תצטרך להסיר את סגנון הדלת (קצץ מעל הדלת) כדי להוסיף זאת. פעולה זו תנקז את כל המים המגיעים מפני הסככה החוצה מעבר לדלתות וימנע מהם לזרום במורד פני הדלתות.

התרופה השנייה היא לאטום רק את החלק העליון של כל חלקי הגימור על דלתות המחסן. על ידי השארת התחתית ללא סתימה, כל מים שיגיעו אל מאחורי הגזרה יוכלו להתנקז החוצה דרך תחתית הגזרה. אם הקרקעית אטומה, המים ייתפסו ויגרמו לבעיות.

אם הסככה הופכת לא מפולסת, היא שקעה בטביעת הרגל שלה והעיפה אותה מהרמה. כאשר זה קורה, משקוף הדלת יוצא מהצנרת וגורם לפתיחה וסגירה קשה של דלתות. בשל כך, נעשה שימוש רב יותר בכוח אשר מחליש את כל המפרקים בדלת וכן את כל המחברים המשמשים להחזקת הדלת יחד.

כדי לתקן בעיה זו, השתמש בשקע רכב מסוג מספריים (אתה יכול להשתמש גם בנקודת משען) כדי ליישר מחדש את המחסן שלך. הנח משהו מתחת לשקע כך שהוא לא ישקע באדמה. עבור shims, השתמש חתיכות דקות של עץ מטופל בלחץ או חתיכות 6" x 6" של רעפים. הנח רמה על רצפת הסככה, הגבה את הסככה לרמה, ואז שים אותה.

עשה זאת לרוחב הקדמי והאחורי בשלושה מקומות. ברגע שהמחסן שלך ישר, הדלתות צריכות להתנדנד בקלות ולפתוח ולסגור אותן לא אמורה להיות בעיה. אם המסמרים, הברגים ו/או המהדקים שמחזיקים את הדלת יחד התרופפו, הקדישו זמן מה להדק אותם ובמידת הצורך הוסיפו עוד כמה, במיוחד ברגים, לחיזוק הדלת.

אם הדלתות שלך מתקשות לפתוח או לסגור ורצפת המחסן ישרה, ייתכן שחלקי העץ על הדלתות מתנפחים בגלל רטיבות. זה הכרחי לצבוע את הדלתות מבפנים ומבחוץ, במיוחד לוודא שכל הקצוות צבועים. המתן עד שהדלתות יתכווצו ותתחילו להיפתח ולהיסגר כרגיל לפני הצביעה. הקצוות התחתונים חשובים מאוד כי מי הגשם פוגעים בקרקע ומקפצים למעלה. אם הקצוות התחתונים של הדלתות לא צבועים, הם ינדפו את המים ולא רק יתחילו להתנפח אלא גם יירקבו.

רוב דלתות המחסן מורכבות מיריעות עץ, עיטור, גב משקוף הדלת וחומרה. קל להחליף את החומרה במידת הצורך, כך שאם תמלא אחר ההצעות הללו ותטפל בעץ, הדלתות שלך יחזיקו מעמד זמן רב מאוד.

כתיבת תגובה