דלתות מוסך – בייסיק 411

מאפיין בולט של רוב הבתים האמריקאים הוא קיומו של מוסך המשמש לאחסון המכונית המשפחתית או כאזור אחסון לכלי עבודה. הוא גם הפך לפופולרי כמקום בו נולדו רוב הלהקות המפורסמות. ברוב הבתים הללו, המוסכים כוללים גם דלתות ששומרות על בטיחות אלה המאוחסנים בפנים. סוג דלתות המוסך שבעלי בתים צריכים להתקין במוסכים שלהם יהיה תלוי בתפקוד, במרחב ובחומרים המועדפים על בעל הבית.

ישנם סוגים שונים של דלתות שבעל הבית יכול לבחור מהן. סוגים אלו נבדלים זה מזה לפי הרכב החומרים שלהם ואופן הפתיחה והאחסון שלהם. החומרים הפופולריים ביותר המשמשים לייצור אותם הם עץ, אלומיניום, ויניל ופלדה. ישנם סוגים שונים של דלתות מוסך: דלת חתך, דלת הפוך, דלת עגולה ופינתית, דלת נדנדה ודלת רולר.

סוג החתך נפתח אנכית ואז מתקפל בחזרה אופקית כדי להיות מאוחסן במקביל לרצפת המוסך. למוסך צריך להיות גג לדלת מסוג זה. אלו העולים על פני דומים לסוגי החתך בכך שהם גם מתקפלים לאחור לכיוון גג המוסך. ההבדל הוא שצריך להניף אותם החוצה כדי להיפתח לפני שהם מאוחסנים לכיוון הגג.

גם הסוג העגול והפינתי דומה לסוג החתך אלא שהוא נפתח הצידה, מה שהופך את הגג למיותר של המוסך. סוגים תלויים בנדנדה נפתחים כמו דלתות רגילות. זה מצריך שטח גדול לדלת כשהיא נפתחת ולא כדאי לבתים עם כבישים קצרים. עבור מוסכים עם שטח קטן יותר, דלתות מוסך רולר הן הטובות ביותר. דלתות מסוג זה פשוט מתגלגלות במקום לעבור מהרצפה לגג כמו סוגי החתך.

דלתות מוסך עשויות להיפתח באופן ידני או להיות מצוידות בפותחי דלתות חשמליות. פותחני דלתות המוסך הם הנוחים ביותר במיוחד במזג אוויר גרוע מכיוון שהנהג לא יצטרך לצאת מהמכונית כדי לפתוח את דלת המוסך.

מכיוון שהמוסכים משמשים לא רק לאחסון אלא גם משמשים כהגנה מפני מזג אוויר גרוע, יש לתחזק אותם באופן קבוע כדי להבטיח שהם יחזיקו מעמד לאורך זמן. לדוגמה, אם הדלת עשויה עץ, על בעל הבית לצבוע ולצבוע אותה באופן קבוע להגנה מפני מזג האוויר. יש לשמן את החלקים הנעים של הדלת לפחות פעם בשנה על מנת להבטיח שהדלת נפתחת ונסגרת בצורה חלקה.

כתיבת תגובה