דלתות ומנעולים מעץ – כיצד לאבטח דלתות עץ

מדריך זה בוחן את דלתות העץ השונות מסביב ואת הדרכים הטובות ביותר לנעול אותן. דלתות הן העדיפות הראשונה באבטחת הבית שלך. טוב שיש דלת מוצקה אבל הרבה דלתות חלולות (חלקית) בעלות חוזק מספיק. אם דלת העץ שלכם היא כמובן ברמה ירודה מאוד, כדאי שתחשבו על דלת חדשה לפני שאתם מבזבזים כסף על מבוי סתום. נגר יכול להתקין מנעולים באיכות טובה כאשר מותקנת דלת חדשה וזה עשוי לחסוך לך כסף בסופו של דבר.

בבתים רבים יש מנעולים שהותקנו על ידי הבונים ואינם דורשים מנעולים נוספים. אם אתה יכול לנעול את הדלת שלך משני הצדדים, יש לך נעילה. זה יענה על דרישות חברת הביטוח שלך. הרעיון הוא שאם פורץ נכנס דרך חלון קשה להוציא את החפצים שלך החוצה אם הדלתות נעולות מבפנים.

אם יש לך ידית נעילה (סט כניסה) ואתה רוצה להפוך את הדלת לאבטחה יותר, המנעול הטוב ביותר הוא בריח. לבריחים יש בריח ארוך וחזק יותר מסט כניסה. ההדגשה נסוגה לתוך הדלת כאשר היא לא נעולה מה שהופך את הדלת לפשוטה מאוד לשימוש שכן ניתן לסגור אותה אך לפתוח אותה. אתה גם פחות נוטה לנעול את עצמך בחוץ.

אם יש לך תפס לילה מיושן (נעילת ייל), התחליף הטוב ביותר הוא תפס. בדרך כלל תפס לוקווד או Whitco יתאים לחור שממנו יצא תפס הלילה.

הבריחים ננעלים אוטומטית כאשר הדלת סגורה (כל עוד הבורג לא מוחזק). המנעול מתאים למשקי בית עסוקים שבהם לא ניתן להטריד חלק מהאנשים באמצעות מפתח כדי לנעול את הדלת מבחוץ. הצילינדר הכפול מנע מנעול מפתח מבפנים כך שניתן להשאיר את הדלת נעולה או לא נעולה מבפנים. קל יותר לנעול את עצמך עם סוג זה של מבוי סתום.

במקרה של שריפה, או חירום אחר, אתה אמור להיות מסוגל לצאת מהבית שלך בקלות, רצוי ללא צורך במציאת מפתח. אם אתה מרגיש שאתה צריך לנעול את מפתח הדלת מבפנים כשאתה בבית, השאר מפתח במנעול או שיהיה לך מפתח שבו תוכל למצוא אותו בקלות (גם בחושך). נעילה של צילינדר כפול משמעה שאם זכוכית בדלת או בסמוך לה נשברת, פורץ לא יכול להגיע ולפתוח את הדלת מבפנים כל עוד הדלת נעולה מבפנים.

דלתות אבטחה וחורי הצצה שימושיים מכיוון שתוכלו לראות מי עומד בדלת מבלי להכניס אותם. דלתות אבטחה טובות לאוויר צח אך אינן מאובטחות כמו דלת עץ טובה עם נעילה.

דלתות עץ כפולות, או דלתות צרפתיות, עדיף לאבטח באמצעות בריחים סמויים או ברגי נעילה מבפנים. אם הדלת משמשת ככניסה, הצד שבדרך כלל נשאר סגור צריך להיות מאובטח מאוד או שהיעילות של כל מבוי סתום תיפגע. המבוי הסתום הטוב ביותר לדלתות כפולות הוא Lockwood 355 שכן הוא נועל את שתי הדלתות יחד.

כאשר נועלים את הבית שלך יש בדרך כלל חילופין בין אבטחה לנוחות. מבוי סתום צריך להיות קל לתפעול כך שהבית שלך בטוח ומאובטח כאחד.

כתיבת תגובה