ג'ט-סט אקסטרווגנטיות באדיבות למבורגיני ריבנטון

למעט יצרניות רכב (אם בכלל) יש את המוניטין של למבורגיני. מאז שנות השישים המוקדמות, למבורגיני ייצרה רכבים אקזוטיים שמעוררים ריר וקנאה – כולל המיורה, הקונטאש (שעזרה לפופולריות של מכוניות ספורט חדות זווית) והדיאבלו. ובכל זאת, דגם הלמבורגיני האחרון עדיין מצליח להתעלות על המוניטין של היצרנית שלו.

עם מראה חיצוני מלוטש, אפור כהה (או "אפור מט" כפי שהוא מכונה), להביט בלמבורגיני Reventón זה כמו לבהות אל העתיד. הכל על הרכב זועק מגניב. ניתן לקחת את ההצהרה הזו הן באופן פיגורטיבי והן מילולית מכיוון שה-Reventón כולל מספר תכונות חיצוניות ייחודיות שנועדו למנוע מהרכיבים להתחמם יתר על המידה במהירויות גבוהות. מאווררי חילוץ הממוקמים מתחת לפנסי ה-LED האחוריים שלו מושכים אוויר חם מהמנוע, וסנפירים אטומים המחוברים לחישוקי האלומיניום עוזרים לקרר את רוטורי הבלמים הקרמיים. מלבד הגג והדלתות (הבנויים מפלדה), כל לוחות המרכב (ואפילו סנפירי החישוק) עשויים מחומר מרוכב מסיבי פחמן. פנים הרכב מרשים לא פחות, עם זמש נוח וסיבי פחמן מבריקים בכל מקום. אבל זה לא המרכיב המרשים ביותר של הפנים – זו תהיה תצוגת לוח המחוונים. עם שלושה מסכי LCD, הנהג יכול לבחור בין מצבים שונים עבור המדדים – כולל מצב סילון עם מד כוח G.

אם חיבור הסילון נראה מתאים, הוא הולך עמוק יותר – ה-Reventón תוכנן בכוונה מתוך מחשבה על תחושת סילון. בהשראת ה-F-22 רפטור החמקמק, אחד ממטוסי הקרב היעילים בעולם, מנהל המותג והעיצוב של למבורגיני, מנפרד פיצג'רלד איפשר לכל אחד מהמעצבים שלו ליצור חזון ל-Reventón המבוסס על המטוס. לאחר מכן בחר פיצג'רלד את העיצוב שהוא הכי אוהב ושלח את הצוות לעבוד על חידודו. ובכל זאת, למרות כל הפעמונים והשריקות בקצה העיצוב, מבחינת ביצועים, ה-Reventón למעשה לא עושה הרבה יותר מלמבורגיני Murciélago LP640. כמו ה-Murciélago, ל-Reventón יש מנוע V-12, נשלט באמצעות תיבת שישה הילוכים ידנית ומגיע במהירות דומה של 211 קמ"ש. בעוד ל-Reventón יש יתרון קל על המורסיאגו בכוחות סוס (650 במקום 640), ל-Murciélago יש זמן איסוף מהיר מעט יותר (0 עד 62 קמ"ש ב-3.3 שניות לעומת 3.4 שניות של Reventón).

עם זאת, בהחלט, אף אחד לא יבלבל את התג ב-Reventón עם מחיר הכדורסל של 300,000 דולר של Murcielago. היצירה במהדורה מוגבלת של יצירות אמנות רכב עולה כמעט 1.4 מיליון דולר (או מיליון יורו). ואל תתעוררו תקוות, מיליונרים – רק 21 Reventóns ייבנו וכולם כבר נמכרו (למעט מכונית אחת שתאוחסן בכספת למבורגיני). אז אם לא להרוויח כסף (עלויות ייצור הרכבים לא משאירות מקום לרווחים רבים), מה הטעם? יותר מכל, ה-Reventón הוא הבהרה מחדש של מעמדה הגבוה של למבורגיני בתעשיית הרכב. אמנם זה אולי לא בהכרח מעשי לייצר מכונית יקרה להפליא רק בשביל משיכה ויזואלית בעולם של צרות כלכליות ומחירי דלק מתישים, אבל יש מה לומר על היראה מהעודף. ואף אחד לא אוהב יראת כבוד או עודף ממש כמו למבורגיני.

כתיבת תגובה