בנייה בטוחה בנשק – לוחית פלדה מרוכבת לעומת פלדה

כספת אקדח היא סוג מיוחד של כספת, המוגדרת לאחסון רובים ארוכים. השימוש בו אינו מוגבל לנשק חם ופריטים נלווים. חפצי ערך אחרים עשויים להיות מאוחסנים בכספת יחד עם כלי הנשק שלך.

במאמר קודם זיהיתי כמה שאלות בסיסיות מאוד שכדאי לשאול את עצמך כדי לעזור לזהות את הצרכים שלך לפני קניות כספת אקדח. במאמר זה אני רוצה לתת לך כמה עצות לגבי מה לחפש בבניית כספת לאקדח שתעזור לך לבחור דגם שהוא גם בטוח וגם זול.

זכור את הפתגם הזה, "אתה מקבל מה שאתה משלם עבורו." ההצהרה הזו נכונה מאוד כשמדובר בבחירת כספת לאקדח. לאחר שקבעתם את הצרכים שלכם ואת התקציב שלכם, מעט ידע על בנייה בטוחה יעזור לכם לזהות כספת בטוחה ובמחיר סביר כאחד.

ישנם שני סוגים עיקריים של חומרים המשמשים לבניית כספות רובים. הראשון הוא צלחת פלדה מגולגלת מוצקה. צלחת פלדה זמינה בעוביים הנעים בין ¼ אינץ' לעובי של מעל 1 אינץ', יכולה לספק רמה גבוהה של אבטחה מפני ניסיון חדירה. המאמצים להשיג כניסה באמצעות חטטנות וקידוח קשים ביותר על כספת העשויה מלוח פלדה מוקשה. ככל שהפלדה עבה יותר, נדרש יותר זמן ומאמץ לקדוח או לחתוך.

כספת עשויה פלדה כבדה היא בדיוק זה – כבדה. במשקל של 700 – 1000 פאונד כספת כזו לא צפויה להינשא על ידי פורץ, אבל קשה לבעלים למקם ולהתקין ועשויה לדרוש ריצוף מחוזק. צד אחד של לוחית הפלדה הוא שהוא פגיע לחום ועלול להיפרץ בקלות עם לפיד חיתוך.

כספת פלדה מוצקה תהיה כבדה. זה ירגיש כבד. סובב את הדלת קדימה ואחורה ותוכל להרגיש את המשקל. דלת מרוכבת בעובי אינץ' אחד עשויה להכיל רק 25% מהפלדה שתמצא בדלת פלדה מוצקה בגודל 3/8 אינץ'. המשקל הנוסף הזה אומר ביטחון נוסף.

קומפוזיט מורכב מיריעות פלדה דקות יותר, מרובדות בדומה לבוד, ואולי גם חומרים אחרים. חומרים מרוכבים בקצה התחתון עשויים להיות מורכבים מטיח, קצף, פלסטיק או חומר אורגני המשולבים בין שתי שכבות של מתכת דקה. פגיע מאוד לכלים חשמליים, כספת בקצה נמוך עשויה להיחתך עם מסור עגול בסיסי של נגרים הנושא להב בעל קצה קרביד.

חומרים מרוכבים ברמה גבוהה יותר ישכבו עוד יריעות של פלדה מוקשה ואולי מעכב אש. ניתן לכלול שכבת נירוסטה כמחסום נגד לפיד חיתוך. עם עמידות בחום גבוהה יותר מפלדה רגילה, נירוסטה כמעט אטומה לכניסה באמצעות לפיד.

כשאתה קונה את כספת הנשק שלך אל תמקד את כל תשומת הלב שלך בפנים. אבטחת התכולה תלויה בבניית הקופסה עצמה. כשזה מגיע לאבטחת כלי הנשק שלך וחפצי ערך אחרים, אתה רוצה את מירב הפלדה שאתה יכול להרשות לעצמך.

חפש את המאמר הבא שלי "כספות אקדח – מנעולים, ברגים ואביזרים"

כתיבת תגובה