ארבע אמיתות כלכליות על הפרישה של היום

יש ארבע אמיתות כלכליות לגבי הפרישה שלנו שאנחנו לא יכולים לברוח מהן. לא משנה כמה מוכנים אולי חשבנו שאנחנו, היה קשה מאוד לתכנן חלק מהאירועים שאנו נתקלים בהם כעת במהלך שנות הפרישה שלנו. עם זאת, זה לא אומר שנועדנו לחיות את הפרישה שלנו ב"ייאוש שקט".

האמת הראשונה היא שלא משנה כמה טוב תכננו את אסטרטגיית ההשקעה שלנו, אירועים כלכליים בלתי צפויים השפיעו באופן דרסטי על האפקטיביות של תוכניות הפרישה שלנו. כשגדלנו בעידן שלא היה בו שפל כלכלי רציני, רבים מאיתנו עדים לתנאים כלכליים שלא יכולנו לצפות. הקשבנו ליועצים הפיננסיים שלנו. איזנו את התיקים שלנו, הקצאנו את ההשקעות שלנו, ניהלנו את רמות הסיכון שלנו, צמצמנו את ההוצאות האדמיניסטרטיביות שלנו, ועדיין התעוררנו יום אחד וגילינו שלתוכנית הפרישה שלנו "אין מספיק כספים!"

האמת השנייה היא שלא משנה כמה טוב ניסינו לנהל את הבריאות והרווחה שלנו, אורח החיים האמריקאי, במיוחד הדיאטה האמריקאית, יצר את הצורך בהתערבות רפואית יקרה שתכלה חלק גדול יותר מכספי הפנסיה שלנו ממה שיכולנו אי פעם דמיינו. הרעילות של הדיאטה האמריקאית חלחלה לכל היבט של הבריאות והרווחה שלנו. סביר להניח שנוציא יותר כסף על הליך טיפול רפואי אחד לאחר פרישה ממה שתקציבנו במקור עבור כל תוכניות הנסיעות לפרישה ביחד.

האמת השלישית היא שלא משנה כמה טוב ניהלנו את הרגלי ההלוואות האישיים שלנו, המחוז שלנו צבר כל כך הרבה חובות שאנחנו, כיחידים, ניאלץ לשאת בנטל החוב הזה. ככל שהממשלה שלנו מטילה יותר מסים ועמלות נסתרות, שעליהן היא חייבת כדי להתגבר על עשרות שנים של הוצאות חסרות מעצורים, אנחנו נראה את כוח הקנייה שלנו יורד. המסים והעמלות האלה ממש ישאירו את הפורש הממוצע בבית העניים הפתגמי. מסים נסתרים המוטלים על מכירות ושירותים ולא על רווחים, ועמלות המוטלות על כל דבר, מרישום רכב ועד תיקוני משק בית, משפיעים במיוחד על אנשים החיים מהכנסה קבועה או מוגבלת.

האמת הרביעית והאחרונה, זו המאפילה על שלושת הראשונים, היא שאנו יכולים להחליט לא לאפשר לעצמנו להפוך לקורבנות של אירועים כלכליים אחרונים אלה, ולנצל את ההזדמנויות העומדות לרשות כולנו על ידי מימוש זכותנו הבלתי ניתנת לערעור ליוזמות חופשיות. אמריקה היא מדינה קפיטליסטית. יוזמה חופשית היא עמוד השדרה של המערכת הפיננסית שלנו; על ידי שימוש ברוח היזמות המולדת שלנו, נוכל למצוא דרך ליצור את ההכנסה שנצטרך כדי לממן את אורח חיי הפנסיה שלנו. למרות ההפרעה הכלכלית והפוליטית הזמנית, אך ככל הנראה ראויה למדי לחדשות, אמריקה עדיין מתנשאת מעל יריביה. אנחנו נשארים האומה המתקדמת והעשירה ביותר מבחינה טכנולוגית בעולם. אנחנו האומה הגדולה ביותר בגלל החירויות הכלכליות שעומדות לרשות כל אחד מאיתנו כפרטים.

לאמריקאים יש היסטוריה של הפיכת לימונים ללימונדה. השפל הכלכלי האחרון פתח את הדלת להזדמנויות להישגים עבור כל מי באמריקה שמוכן להשקיע את המאמץ הנדרש כדי להקים עסק משלו ולהצליח בכל רמה שיבחר. אורח החיים הפנסיוני שלנו אולי לא יסתיים בדיוק כפי שציפינו, אבל אם נבחר, נוכל להפוך את זה לפרק הכי פרודוקטיבי ומתגמל בסיפור האישי שלנו.

כתיבת תגובה