אילוף צייתנות לכלבים: אילוף הפיטבול טרייר שלך "שָׁהוּת"

אילוף כלבים הוא היעיל והשימושי ביותר כאשר הוא מעורב בשגרה היומיומית של הכלבים ובעליהם. ללמד את הפיטבול טרייר שלך "לשבת" ו"להישאר" כשאתה נכנס או יוצא מבית או מכונית היא דוגמה מצוינת לאימון שימושי.

פקודות אילוף כלבים בסיסיות כגון זה חיוניות לבטיחות ולרווחה של הפיטבול שלך. היכולת לשלוט בהתנהגות הכלב שלך במצבים מסוימים באמצעות הפקודות הללו מגינה עליו, על עצמך ועל אחרים.

מלבד פשוט לאמן את הפיט שלך "להישאר" לפני הכניסה או היציאה מהבית שלך, חשוב גם ללמד את הכלב שלך להישאר בעת פתיחת דלת המכונית כדי לשחרר אותו לאחר נסיעה.

פשוט תן לפיט שלך את הפקודה "הישאר" מיד לפני פתיחת דלת המכונית שלך. אם הוא קופץ מיד כשאתה פותח את דלת המכונית, הכנס אותו חזרה וחזור עד שהוא יעשה את התרגיל הנכון. הקפידו לא לצעוק עליו או לנזוף בו, החזירו אותו ברוגע לרכב ועשו דברים שוב. ברגע שהוא נשאר במקום ומקשיב לך, תן לו את ה"אוקיי!" לפקוד ולאפשר לו לצאת מהמכונית. שבחו אותו בהתרגשות בשלב זה.

חשוב לך להיות עקבי עם מאמצי האימון שלך. אל תיכנע להתנהגותו הרעה וודא שאתה תמיד מקבל את תפקיד האלפא.

לאחר שלימדת את הפיט שלך בהצלחה את הפקודה "הישאר", אתה אמור להיות מסוגל להגיד לו "להישאר" ואז ללכת מבלי שהוא עוקב אחריך.

כדי לתרגל זאת, עשה זאת כאשר הפיטבול שלך בדיוק סיים להתאמן והוא עייף. שימו עליו את הרצועה והניחו אותו בתנוחת "שב" ו"הישאר" במרחק של מטרים ספורים מפתח סגור. עכשיו, פשוט פתח את הדלת לאט ואם הכלב שלך קם, סגור את הדלת, החזיר אותו למצב ישיבה והתחיל מחדש. הקפידו לתגמל אותו בשבחים מילוליים וגם בפינוקים כאשר הוא מסיים תרגיל בהצלחה. בהצלחה עם מאמצי האימון!

כתיבת תגובה